Neopakovatelná zkušenost života v zahraničí

Podívejte se na klasický způsob života. Člověk se narodí, naučí se mluvit, chodit a pak jde do školy. Tam stráví mnoho let, dokud nevystuduje určitý obor či řemeslo, je mu řekněme něco po 20. roku. Najde si zaměstnání, nějakou přítelkyni či přítele, sestěhují se a následně (či následkem toho) se stane rodičem. Dítě je na cestě, účty se musí platit a práci si tak člověk prostě musí udržet za každou cenu.

Co myslíte, byli byste tímto způsobem šťastní za 15, 20 či více let, když víte, že máte dnes tolik možností? Které byste touto cestou nemohli vyzkoušet? Nabízí se samozřejmě řada věcí, ale jedna z nejpoučnějších zkušeností je rozhodně žít čas v zahraničí. Nejenom, že se naučíte cizí jazyk, ale poznáte i nové lidi a kulturu. Samozřejmostí je také, že se pak dokážete postavit na vlastní nohy, což je nedocenitelné.

Kulturní rozmanitost se podepsala i na havajské kuchyni. Najdete v ní mnoho pokrmů z japonské i čínské kuchyně, pikantní korejské speciality i vynikající pokrmy z vietnamské či thajské kuchyně. Veliký podíl přistěhovalců z Asie se zkrátka nedá zapřít. Neznamená to ale, že by neexistovala původní havajská kuchyně. V té se využívá místních, hojně se vyskytujících potravin, mezi které patří například čerstvé ryby a místní ovoce – především ananas, avokádo, kokos, mango a papája.

Většina lidí se tomu brání, protože si myslí, že je to strašně komplikované. Ale ve skutečnosti vůbec nemusí, agentura vám může najít ubytování v Anglii a Londýně již za pár korun, k čemuž vám mohou pomoci sehnat i práci, takže žádný problém. Více informací se dozvíte na jejich stránkách. Nicméně nepodceňujte takovou možnost, mohli byste později litovat.

Typické havajské nástroje:
Ipu – tykvový buben
Ipu heke – dvojitý tykvový buben
Pahu – buben potažený žraločí kůží
Puniu – malý bubínek vytvořený z kokosové skořápky a potažený rybí kůží
Ili ili – ohlazené lávové kameny používané jako kastaněty
Uli uli – tykev ozdobená peřím, používaná jako chřestítko či řehtačka
Pu ili – bambusové paličky